Osoby do kontaktu:
KPO - GOZ - 2/2025 (NCBR)
- Wnioski procedowane są w systemie EZD.
- Wnioskodawca (lub każdy członek konsorcjum) może złożyć tylko jeden wniosek w naborze.
- Wsparcia technicznego przy procedowaniu wniosku w systemie EZD udzielają koordynatorzy EZD w jednostkach.
Organizacja badawcza może być członkiem konsorcjum również w innych konsorcjach przystępujących do aplikowania.
prace B+R w zakresie technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych, finansowanie prac przedwdrożeniowych i wdrożeniowych związanych z wprowadzeniem na rynek rozwiązań opracowanych w ramach przedsięwzięcia, finansowanie zakupu infrastruktury B+R.
przedsięwzięcie dofinansowane w naborze musi być zgodne z zakresem tematycznym naboru, tj. dofinansowanie może otrzymać przedsięwzięcie, którego celem jest opracowanie min. 1 innowacyjnej technologii/rozwiązania (w skali co najmniej krajowej) przyczyniającej się do tworzenia rynku w zakresie wykorzystania surowców wtórnych, a rezultat opracowania zostanie wdrożony na rynek (w ramach przedsięwzięcia lub poza nim). Możliwe do sfinansowania będą przedsięwzięcia wspierające rozwój technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych, których celem będzie stworzenie bardziej wydajnej gospodarki (poprzez m.in. zwiększenie ilości surowców możliwych do ponownego wykorzystania, zmniejszenia ilości surowców pierwotnych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych, a także zmniejszenie ilości odpadów składowanych na składowiskach).
- duże przedsiębiorstwa samodzielnie realizujące przedsięwzięcie albo
- konsorcja, składające się z co najmniej jednego dużego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej organizacji badawczej. W skład konsorcjum mogą wchodzić maksymalnie 3 podmioty, przy czym liderem musi być przedsiębiorstwo. MŚP może wziąć udział w przedsięwzięciu jako członek konsorcjum.
przedsiębiorstwo lub konsorcjum
- min. wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 1 mln zł,
- maks. wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 69,2 mln zł.
Poziom dofinasowania uzależniony jest od wybranego rodzaju pomocy publicznej lub pomocy de minimis w ramach przedsięwzięcia.
- Checklista dla kierownika projektu – wykaz dokumentów wymaganych w konkursie
- Lista osób obsługujących EZD w jednostkach
- Wzór opisu i obiegu dokumentów w EZD w celu uzyskania akceptacji i podpisów władz uczelni na etapie składania wniosku
- Instrukcja czynności w EZD dla pracowników jednostek aplikujących i realizujących projekty w ramach konkursów obsługiwanych przez COP
dostępne są na stronie NCBR.
- do COP: 21.04.2025
- do NCBR: 30.04.2025, 16:00