Osoby do kontaktu:

mgr Marta Siewiera

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 71 99

Zielona transformacja - Fundusze Norweskie i EOG

Cel:

wsparcie dwustronnych inicjatywy pomiędzy polskimi i norweskimi podmiotami w obszarze zielonej transformacji, czyli transformacji niezbędnej do sprostania zmianom klimatycznym i wyzwaniom środowiskowym.

Tematyka:

energia odnawialna i inne formy czystych rozwiązań energetycznych, transport bezemisyjny, w tym zielona żegluga, inteligentne/zrównoważone rozwiązania miejskie, wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla, gospodarka o obiegu zamkniętym.

Podana lista nie wyczerpuje obszarów kwalifikujących się do wsparcia, ponieważ rozpatrzeniu mogę być poddane propozycje projektów także z innych dziedzin, o ile wykaże się ich znaczenie dla zielonej transformacji.     

Wnioskodawcy:

każdy podmiot, prywatny lub publiczny, komercyjny lub niekomercyjny, oraz organizacje pozarządowe, ustanowione jako podmiot prawa w Polsce lub Norwegii.

Partnerstwo/podwykonawstwo:

Partnerstwo pomiędzy podmiotami polskimi i norweskimi jest obowiązkowe.

Wniosek o dofinansowanie powinien zawierać pisemne zobowiązania partnerów lub umowę partnerską. Umowa partnerska musi zostać zawarta najpóźniej do dnia zawarcia umowy na realizację inicjatywy dwustronnej (o ile zostanie jej przyznane dofinansowanie). 

Dofinansowanie:

min. 50 000 euro, maks. 250 000 euro.

Udział dofinansowania wynosi 100% całkowitych kosztów kwalifikowalnych inicjatywy, tzn. współfinansowanie nie jest wymagane.

Okres trwania projektu: do 12 m-cy.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Ze względu na to, że wnioskodawca/partner może złożyć tylko jeden wniosek, jednostki PW zainteresowane aplikowaniem w konkursie prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Funduszy Strukturalnych Centrum Obsługi Projektów PW.

Wnioski należy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: green.call@mfipr.gov.pl.

Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronie MFiPR.

Składanie wniosków:
  • do COP: 04.11.2022
  • do MFiPR: 15.11.2022