Osoby do kontaktu:
mgr inż. Małgorzata Szymańska
Dział Funduszy Strukturalnych
22 234 + wew.
64 50
malgorzata.szymanskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
Tworzenie usługi aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego - PO PC 2.4
Dofinansowanie można otrzymać na:
- wdrożenie nowej usługi świadczonej przez aplikację elektroniczną;
- rozszerzenie funkcjonalności już istniejącej e-usługi (aplikacji) poprzez wykorzystanie treści otwartych zasobów informacji sektora publicznego i/lub istniejących e-usług publicznych.
Utworzone w ramach projektów aplikacje umożliwią ponowne wykorzystanie informacji publicznej przez podmioty spoza administracji publicznej.
Tworzone usługi i treści w ramach dofinansowanych projektów będą musiały przyczyniać się do wzmocnienia: e-administracji (np. poprzez udostępnienie ponadstandardowego, rozszerzonego interfejsu zintegrowanego korzystania z usług publicznych lub udostępnienie przetworzonych informacji polityczno-administracyjnych), e-uczenia się, e-włączenia społecznego, e-kultury, e-zdrowia. Mogą to być zarówno projekty komercyjne, jak i niekomercyjne.
- jednostki naukowe („Jednostki naukowe” w znaczeniu określonym przez ustawę z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki - według stanu na dzień 29 września 2018 r. Dz.U. 2018 poz. 87) oraz uczelnie w zakresie działalności jednostek naukowych;
- organizacje pozarządowe;
- mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa;
- partnerstwa tworzone pomiędzy wskazanymi powyżej wnioskodawcami.
Podmiot, o którym mowa w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), inicjujący projekt partnerski, dokonuje wyboru partnerów spośród podmiotów innych niż wymienione w art. 3 ust. 1 pkt 1-3a tej ustawy, z zachowaniem przejrzystości i równego traktowania oraz z zachowaniem procedury wskazanej w art. 33 ust. 2 i 3 Ustawy.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 10 mln zł i stanowi środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu ogółem wynosi 84,63%. Minimalny wkład własny Beneficjenta jako procent wydatków kwalifikowalnych ogółem wynosi 15,37%. Nie wyznaczono minimalnej i maksymalnej wartości projektu.
Nabór wniosków o dofinansowanie jest prowadzony w dwóch rundach:
- I runda - od 3 lutego do 8 maja 2020 r.,
- II runda - od 9 maja do 30 czerwca 2020 r.
Wnioski o dofinansowanie należy składać w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji udostępnionej na stronie internetowej IOK: https://popc0204.cppc.gov.pl/.
dostępne są na stronie CPPC.
- do COP: 22.06.2020
- do CPPC: 30.06.2020