Projekty badawcze naukowców z naszej uczelni zakwalifikowane do finansowania w konkursie sieci M-ERA.NET

Cztery nowe projekty badawcze z udziałem naukowców z Politechniki Warszawskiej dostaną dofinansowanie w ramach konkursu M-ERA.NET 3 Call 2023 na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej.

W konkursie zostały złożone 382 wnioski wstępne, a następnie 109 wniosków pełnych. Finansowanie w wysokości 44 mln euro otrzymały ostatecznie 43 międzynarodowe projekty badawcze angażujące 205 zespołów. Wśród 15 zwycięskich projektów badawczych z udziałem naukowców z Polski znalazły się 4 projekty z udziałem naukowców z PW.

Tytuł projektu Kierownik zespołu PW Skład międzynarodowego konsorcjum
ULTRADRY Unlocking the potential of sustainable and solvent-freefabrication of electrodes for Li-ion battery cells prof. dr hab. inż.
Marek Marcinek
Sintef AS (NO)
Irec (ES)
Beyonder (NO)
SusHiBatt Sustainable High-VoltageBatteries Based on HybridCathodes Enabling Dual-IonEnergy Storage dr hab. inż.
Leszek Niedzicki
Fraunhofer IKTS (DE)
Warsaw University of Technology (PL)
Centre for Advanced Materials Application (SK)
Complutense University of Madrid (ES)
INORIN Optically addressed high-speedinorganic-organic interface foradvanced optical and terahertzphotonics prof. dr hab. inż.
Tomasz Woliński
Military University of Technology (PL)
Warsaw University of Technology (PL)
Riga Technical University (LV)
University of Lille (FR)
2D4PFAS 2D materials for electrochemical PFAS removal from water dr hab. inż.
Agnieszka Jastrzębska
Helmholtz-Zentrum für Umweltforschung (DE)
ADJ Nanotechnology (PL)
Technische Universität Dresden (DE)
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" (LV)

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie sieci M-ERA.NET.

Przypominamy, że 5 marca 2024 r. został otwarty nabór wniosków kolejnej edycji konkursu – M-ERA.NET 3 Call 2024 (termin składania wniosków do COP to 6 maja 2024 r.), więcej informacji na naszej stronie internetowej.