Osoby do kontaktu:

mgr inż. Magdalena Mielniczuk

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 71 98

Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa PO IR 1.1.1

Cel: Ogłoszono konkurs na dofinansowanie projektów dla działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020.
Tematyka: Projekty muszą obejmować badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe (projekty, w których nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych, nie mogą uzyskać dofinansowania).
Wnioskodawcy:

Do konkursu mogą przystąpić podmioty:

  • spełniające kryteria mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcy określone w załączniku nr 1  do rozporządzenia 651/2014 r.,
  • zarejestrowane i prowadzące działalność na terytorium Rzeczypospolitej Polskieprzed złożeniem wniosku o dofinansowanie nie otrzymały dofinansowania w ramach  I osi PO IR oraz
  • które przed złożeniem wniosku o dofinansowanie nie otrzymały dofinansowania w ramach Projektu systemowego „BRIdge Alfa”, realizowanego w ramach Działania 1.5 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 (jako: wehikuły inwestycyjne, które otrzymały bezpośrednio wsparcie z NCBR lub jako przedsiębiorstwa typu spin-off powołane przez dany wehikuł w ramach BRIdge Alfa).
Partnerstwo/podwykonawstwo: Przedsiębiorca może powierzyć realizację części prac B+R w projekcie podwykonawcy, m.in. jednostce naukowej.
Wartość prac realizowanych na zasadzie podwykonawstwa nie może przekroczyć 50% wartości kosztów kwalifikowalnych.
Instytucja: NCBiR
Dofinansowanie:

Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację małych projektów o krótkim okresie realizacji (zakończonych do 31 października 2018 r.), zlokalizowanych poza województwem mazowieckiem (kategoria regionów słabej rozwiniętych).

Projekty muszą obejmować badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe (projekty, w których nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych, nie mogą uzyskać dofinansowania).

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu wynosi 300 000 PLN.

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1 500 000 PLN.

Szczegółowe informacje:

Zgodnie z Pismem okólnym nr 3/2016 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 20 maja 2016 r. dokumentację związaną z procesem zgłaszania się jednostek organizacyjnych Uczelni w roli podwykonawcy prac merytorycznych w projekcie, w kwotach powyżej limitu wskazanego w pełnomocnictwach kierowników jednostek organizacyjnych PW, podpisuje Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Rajmund Bacewicz za pośrednictwem Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie NCBR.

Składanie wniosków:
  • do COP: 21.08.2017
  • do NCBR: 01.06.2017 - 30.08.2017