Osoby do kontaktu:

Małgorzata Szymańska

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 22 234 71 99

Sektorowe programy B+R, INNOMOTO – PO IR 1.2

Cel: wzrost konkurencyjności i innowacyjności polskiego sektora motoryzacyjnego w perspektywie roku 2026.
Tematyka: B+R (badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe, które mogą być uzupełnione o prace przedwdrożeniowe).
Wnioskodawcy:

O przyznanie dofinansowania w ramach przedsięwzięcia może ubiegać się wnioskodawca będący:

  • przedsiębiorcą (przedsiębiorstwa),
  • konsorcja przedsiębiorstw (składające się wyłącznie z przedsiębiorców).
Partnerstwo/podwykonawstwo: Przedsiębiorca może powierzyć realizację części prac B+R w projekcie podwykonawcy m.in. jednostce naukowej.
Dofinansowanie:

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych – 1 mln PLN, maksymalna – 30 mln PLN. Wysokość dofinansowania dla przedsiębiorców zależy od wielkości przedsiębiorcy i kategorii prac w ramach projektu (badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe).

Miejsce/sposób składania wniosków:

Wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego (link do systemu – aktywny będzie od 11 maja 2018 r.).

Szczegółowe informacje:

Wartość prac realizowanych na zasadzie podwykonawstwa nie może przekroczyć:

  • 60% całkowitych kosztów kwalifikowalnych badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych – w przypadku projektu realizowanego samodzielnie przez przedsiębiorstwo;
  • 50% całkowitych kosztów kwalifikowalnych badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych – w przypadku projektu realizowanego przez konsorcjum przedsiębiorstw;
  • 70% całkowitych kosztów kwalifikowalnych prac przedwdrożeniowych w ramach pomocy de minimis ponoszonych przez danego przedsiębiorstwo.

Projekt musi być realizowany poza województwem mazowieckim.

Projekt musi obejmować eksperymentalne prace rozwojowe.

Wysokość kosztów kwalifikowalnych przeznaczonych na realizację prac przedwdrożeniowych nie może przekroczyć 20% całkowitych kosztów kwalifikowalnych projektu.

Dokumentację związaną z procesem zgłaszania się jednostek Uczelni w roli wykonawcy prac merytorycznych w projekcie, w kwotach powyżej limitu wskazanego w pełnomocnictwach kierowników jednostek organizacyjnych PW, podpisuje Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Rajmund Bacewicz za pośrednictwem Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie NCBR.

Składanie wniosków:
  • do COP: 31.07.2018
  • do NCBR: 11.05.2018 - 10.08.2018